Biegniemy dla Marcinka i Maciusia

Gorąco zachęcamy wszystkich startujących, by w trakcie II Przemyskiej Dychy pomyśleć o innych i realnie im pomóc. Okazja będzie podwójna.

 

1. Fundacja PKO Banku Polskiego zaprasza wszystkich biegaczy startujących w II Przemyskim Biegu Ulicznym „PRZEMYSKA DYCHA” w dniu 21 września 2014 r. do wzięcia udziału w charytatywnej akcji biegowej „biegnę dla Marcinka”. Zawodnicy mogą wpisać się na listę i przyczepić na koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Marcinka”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której chłopiec jest podopiecznym – Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu.

Trzyletni Marcinek  urodził się z Zespołem Wad Wrodzonych GOLDENNHARA (brak prawej gałki ocznej i prawej małżowiny usznej).  Czekają go kolejne zabiegi związane z wszczepieniem implantu oczodołowego do prawego oka. 

 

Więcej informacji i zgłoszenia w Biurze Zawodów.

 

2. Zbieramy fundusze dla synka naszego kolegi, biegacza, Irka Wesołowskiego. W Biurze Zawodów będzie stosowna puszka, do której będzie można wrzucać dobrowolne datki na ten cel. Dodatkowo, mamy 100 kubków oraz kilka koszulek bawełnianych z logo biegu. Aby je otrzymać, trzeba wrzucić nie mniej niż 20 zł za kubek  i nie mniej niż 40 zł za koszulkę. Kwotę uzyskaną z tej zbiórki przekażemy Fundacji Zdążyć z Pomocą, której Maciuś jest podopiecznym. Więcej szczegółów dotyczących zbiórki: w załączonej ulotce (pdf).

koszulka_dychakubek_dycha