Pobiegnijmy dla Adama!

biegne_dla_adama

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej organizowanej podczas 4. Przemyskiej Dychy. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Adama” i dobiec z nią do mety.
 
 Biorąc udział w zawodach w Przemyślu w niedzielę 25 września 2016 r. będzie można pomóc 27-letniemu Adamowi, który choruje na zapalenie rdzenia kręgowego z niedowładem kończyn dolnych oraz niewydolność nerek. Do jego codziennego funkcjonowania niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, na który są zbierane środki oraz rehabilitacja. Adam jest podopiecznym Fundacji VOTUM.
 
Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Adama”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie mężczyzny. Kartki „biegnę dla Adama” będą do odebrania 24 i 25 września na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Władycze 5. Bieg na 10 km wystartuje w niedzielę o godz. 11.00.
 
PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym tegoroczną Przemyską Dychę. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W sumie, od 2013 r. odbyło się 196 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 205 beneficjentów kwotą ponad 2,8 mln zł.  Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.
 
Dodatkowo, 17 września 2016 r. odbyła się druga edycja PKO Biegu Charytatywnego w 12 miastach Polski. W województwie podkarpackim zawodnicy przebiegli 2 656 okrążeń na stadionie Resovia w Rzeszowie. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
 
Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
instagram.com/pkobiegajmyrazem