Sponsor główny VIII Przemyskiej Dychy

Sponsorem głównym VIII edycji Przemyskiej Dychy odbywającej się w Przemyślu w dniu 20 września 2020 roku została grupa kapitałowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jest to już kolejny rok, w którym dzięki wsparciu PGNiG możemy zorganizować dla Was ten wyjątkowy bieg rozgrywany w centrum miasta!!

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce.

PGNiG SA jest spółką giełdową obecną w indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez swoje oddziały i kluczowe spółki – importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

PGNiG SA posiada udziały w blisko 30 spółkach, w tym w podmiotach świadczących specjalistyczne usługi geofizyczne i wiertniczo-serwisowe, wysoko cenione na rynkach międzynarodowych.

Spółka od ponad 20 lat prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą w Pakistanie. Posiada też koncesję w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do grupy PGNiG należy PGNiG Upstream Norway, która od ponad 10 lat prowadzi działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji złóż na Norweskim Szelfie.

Z kolei spółka PGNiG Supply & Trading GmbH z siedzibą w Monachium zajmuje się handlem gazem w Europie Zachodniej.

Prowadzi także biuro handlu LNG w Londynie.

W 2020 roku PGNiG rozpoczęło programy badawcze mające na celu rozwój paliw alternatywnych i docelowo włączenie ich do oferty sprzedażowej.

Spółka chce zaangażować się w wykorzystanie biometanu oraz produkcję, magazynowanie i dystrybucję wodoru.

Grupa Kapitałowa PGNiG chce poszerzać kompetencje w obszarze wytwarzania energii z Odnawialnych Źródeł Energii w oparciu o farmy fotowoltaiczne i wiatrowe.